Știri și evenimente

ZIUA COMUNEI PODOLENI - EDITIA 2017

INVITAȚIE

Primarul Cristian Croitoriu și Consiliul Local al Comunei Podoleni, au deosebita plăcere de a vă invita duminică 20 august 2017, ora 13.00 să luați parte la sărbatoarea "Ziua Comunei" ce se va organiza pe Stadionul Comunal.

Vă așteptăm cu drag!

Ziua Recoltei 2016

PRIMARIA SI CONSILIUL LOCAL PODOLENI, VA INVITA DUMINICA 2 OCTOMBRIE 2016 INCEPAND CU ORA 14.00 LA EVENIMENTUL"ZIUA RECOLTEI"

VA ASTEPTAM!

Ziua Comunei - editia 2016

INVITATIE

Primarul Croitoriu Cristian si Consiliul Local al Comunei Podoleni, au deosebita placere de a va invita duminica 21 august 2016, ora 14.00 sa  luati parte la sarbatoarea" Ziua Comunei" ce se va organiza pe Stadionul Comunal.

Va asteptam cu drag!

Modernizare strazi in sat Podoleni, comuna Podoleni, judetul Neamt

Incepand cu data de 01.06.2016, in localitatea Podoleni se vor executa lucrari de asfaltare a 5 strazi si tronsoane de strazi dupa cum urmeaza: Strada Tineretului, Strada Garii, Strada Stadionului, Strada Unirii si Strada Faget.

Valoarea investitiei: 1.376.582,53 lei Bugetul Local; Termen de finalizare: 01.11.2016

Mesajul primarului cu ocazia Sfintelor Sarbatori de Paste

FIE CA SFANTA SARBATOARE DE PASTE SA VA COBOARE IN SUFLET MINUNEA INVIERII! MULTA CALDURA, LINISTE SI BUCURIE IN SUFLET!

HRISTOS A INVIAT!

Galerie Foto Carte de oaspeți